Blog Town

Idzie dobrze

Jak wybrać odpowiednie okulary dla profesjonalnego fotografa
Jarek 27.01.2021

Polecane: Sklep z winami internetowy

Okulary są obecnie zalecanym materiałem dla fotografów do użytku profesjonalnego. Jeśli nie potrzebujesz wysokich ocen ze względu na to, że wiele osób nie uważa za konieczne przynoszenie ich do pracy, warto zdecydować się na okulary lżejsze od typowych. Aby móc lepiej pokazać naszą twarz, warto też zdecydować się na okulary z małą, wręcz idealnie okrągłą oprawką. W ten sposób będziemy mogli ukryć więcej części naszej twarzy, co z kolei jest często bardziej atrakcyjne.

Warto też dopasować rodzaj obiektywów do modelu, jeśli mamy aparat z mocowaniem Leica M i zależy nam, aby wizjer naszych aparatów wydawał się mniejszy niż zwykle, powinniśmy wybrać okulary z nieco mniejszą ramką. To nie tylko uatrakcyjni nasze portrety, ale także sprawi, że tło naszych zdjęć będzie ciekawsze. W przypadku obiektywów z soczewką wypukłą będziemy musieli pomyśleć więcej o poprawnym działaniu aparatu czy monitora.

Najczęściej używane przez profesjonalnych fotografów są normalne, wąskie obiektywy bez powłok antyrefleksyjnych lub pryzmatów. Obiektyw szerokokątny ma jakąś formę powłoki antyrefleksyjnej lub może być antypoślizgowy, w zależności od zawartości soczewki. Obiektyw szerokokątny, jeśli jest używany jako zwykły obiektyw, może mieć nałożoną powłokę przeciwodblaskową. Podczas korzystania z urządzeń panoramicznych będziemy musieli założyć jedynie rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed kurzem i brudem. Ostatnim elementem obiektywu, o który będziemy musieli zadbać jest bardzo cienka powłoka na obiektywie, dzięki której obiektyw nie będzie mógł spaść z płytki mocującej, a nawet podczas nawet bardzo długich postojów w obiektywie nie będziemy stracić koncentrację.

Polecane: odkryj tutaj

Polecane: rękawiczki do jazdy konnej

Tagi: szerokokątny, nawet, okulary progresywne, okulary, okulary do czytania, okulary ajurwedyjskie, okulary z regulacja ostrosci, okulary korekcyjne, okulary zerówki,